Как да купите протектор за мобилен телефон?

Днешните мобилни телефони са почти немислими без адекватна физическа защита. Калъфите и протекторите за екрана гарантират, че Вашите устройства са адекватно защитени. Можете да защитите дисплея, например чрез поставяне на добър стъклен протектор.

Днешните мобилни телефони са почти немислими без адекватна физическа защита. Калъфите и протекторите за екрана гарантират, че Вашите устройства са адекватно защитени. Можете да защитите дисплея, например чрез поставяне на добър стъклен протектор.

Време за четене 4 мин.
Диа, редактор, Pazaruvaj.com

Параметри

В днешно време покупката на протектор започва преди всичко със съвместимостта с модела на телефона. Закаленото стъкло предпазва екрана на Вашия телефон от повреда и надраскване. Издържи удари при падане, и дори и да се спука, ще предпази екрана от частично или пълно счупване. В допълнение, когато е правилно прикрепен, той осигурява същото усещане на управлението с пръсти, като да няма нищо на дисплея. Като алтернатива можете да вземете защитно фолио, но то е по-слабо устойчиво на удари.

Закалено стъкло или защитно фолио? Освен закалено стъкло има възможност за закупуване и на защитни фолиа. Фолиото е гъвкаво, стъклото е твърдо, което го прави по-издръжливо. Ако искате да защитите екрана, стъклото е по-добрият избор, тъй като фолиото не може да поеме силата на ударите. Следователно целта му е предимно да предпазва повърхността на екрана от надраскване, така че е подходящо например за флип калъфи.

Въпреки че стъклото обикновено е малко по-скъпо, то е по-лесно за поставяне и по-удобно за използване, тъй като има повърхност, подобна на дисплеите. Фолиото обаче може да направи неудобно движението на пръстите по повърхността.

Закалено стъкло

  • Силна защита срещу повреда

  • Лесно се залепва върху дисплея

  • Запазва чувствителността и точността на работа с пръсти

  • Минимално изкривяване на дисплея

  • По-евтините модели лесно се драскат

  • По-скъпо решение от защитното фолио

Трябва също така да проверите дали закаленото стъкло има олеофобно покритие, за да предотвратите замазването на дисплея от мръсотия и пръстови отпечатъци.

Издръжливост на стъклото

Твърдостта най-често се дава в стойности на твърдост на графит (0H - 9H).

Колкото по-голямо е числото, толкова по-голямо е твърдостта За пълна защита Ви препоръчваме да закупите стъкло с твърдост най-малко 6H.

Дебелина на стъклото

Най-често срещаната дебелина е 0,30 мм. Това предпазва дисплея от повреда, но в същото време не намалява качеството на използване. По-дебелото стъкло ще издържи по-дълго, но може да изглежда твърде дебело.

Не забравяйте, че защитното стъкло предпазва само дисплея. За пълна безопасност на мобилния телефон използвайте калъф за телефон или заден капак.

Необходими функции и аксесоари

В опаковката обикновено ще намерите допълнителни инструменти за правилно използване на стъклото:

Олеофобно покритие - слой стъкло, което е по-малко податливо на замърсяване и мазнини Текстилна кърпа - за отстраняване на замърсявания преди нанасяне на стъклото, както суха, така и мокра. Залепващо фолио - за изтриване на прах преди залепване Гел за нанасяне - изглажда и запълва ръбовете на нанесеното стъкло

Често задавани въпроси

  • Уверете се, че Вашият дисплей е идеално чист.

  • Избършете повърхността на дисплея старателно с влажна кърпа, след което избършете останалата влага със суха кърпа. Можете да попаднете и на обикновено залепващо фолио, което залепвате върху дисплея и го отлепвате заедно с мръсотията.

  • Когато дисплеят е чист, хванете стъклото с четири пръста от по-широките страни и внимателно го натиснете възможно най-гладко до дисплея. След като стъклото е поставено правилно, леко го натиснете в центъра и след това го изгладете настрани, докато всички въздушни мехурчета изчезнат.

  • Ако не пасне точно от първия път, но все още можете да го повдигнете, вземете го и го плъзнете според нуждите. Ако обаче вече сте го фиксирали, не се препоръчва повторно нанасяне, тъй като филмът вероятно няма да залепне по същия начин.

Не. Всяко фолио е изработено индивидуално според това дали дисплеят е извит:

2D: Това са напълно плоски стъкла, които обикновено покриват само част от предния панел с дисплея. Това прави наличието на стъкло по-забележимо както по отношение на външния вид, така и по отношение на лекотата на използване. 2.5D: Тези стъкла също покриват само екрана или цялата лицева страна. Такова стъкло е заоблено по ръбовете, така че ще се слее по-добре с дизайна на устройството. 2.5D стъклото обаче не е подходящо за телефони с извити дисплеи, тъй като ръбовете на стъклото може да стърчат. 3D: Ако имате телефон с извит или странично огънат дисплей, имате нужда от 3D стъкло, специално проектирано за Вашия модел. Това е единственият начин да съответства на извивката на повърхността и стъклото да остане на място.

Да, възможно е, но само при неправилно прилагане. В този случай съществува риск от изкривяване на цветовете и влошаване на чувствителността при допир. При правилно приложение обаче рискът от това е минимален.