Как да си купите помпа за кърма?

С помпата за кърма можете да съберете достатъчно кърма, даже за периоди до три месеца.Това е много практичен помощник в началото на майчинството. Може да Ви помогне да започнете да кърмите, да изцедите излишната кърма или да попълните запасите си от мляко, в случай че не можете да кърмите бебето си в определен момент или имате нужда някой друг да се грижи за него.

С помпата за кърма можете да съберете достатъчно кърма, даже за периоди до три месеца.Това е много практичен помощник в началото на майчинството. Може да Ви помогне да започнете да кърмите, да изцедите излишната кърма или да попълните запасите си от мляко, в случай че не можете да кърмите бебето си в определен момент или имате нужда някой друг да се грижи за него.

Време за четене 5 мин.
Диа, редактор, Pazaruvaj.com

Видове помпи за кърма

Електрическа помпа за кърма

Електрическите помпи за кърма са подходящи за майки, които трябва редовно да изцеждат кърмата си. Тези помпи са с вграден двигател и обикновено могат да бъдат свързани към електрическата мрежа, но има и комбинирани модели, които биха могли да се използват и с батерии. Има помпи за кърма, които могат да се използват само за една гърда или за двете гърди едновременно. Електрическите помпи за кърма са разделени на еднофазни и двуфазни продукти.

Еднофазни срещу двуфазни помпи за кърма Монофазните помпи за кърма Ви позволяват да контролирате силата на вакуума и са подходящи за майки, които вече кърмят. Те обаче са по-малко мощни от двуфазните помпи за кърма и не са толкова нежни към зърната.

Двуфазните помпи за кърма са нежни към зърната и правилно имитират сукането на бебето. В резултат на това те стимулират производството на мляко и са подходящи за редовно изцеждане и започване на лактация. Първата фаза е стимулираща и имитира бързия ритъм на сукане, което насърчава отделянето на мляко. Във втората фаза засмукването е по-дълбоко и по-интензивно и се осъществява същинското изцеждане на млякото.

  • Лесно засмукване

  • Лесна употреба

  • Възможност за закупуване на съвместими бутилки

  • По-висока покупна цена

  • Двигателят може да е по-шумен

  • По-голямо тегло

Ръчна помпа за кърма

Ръчните помпи за кърма са подходящи за инцидентно изцеждане, тъй като се управляват ръчно. Честото ръчно изпомпване може да бъде трудно и физически натоварващо. Ръчните помпи за кърма могат да се управляват с една или две ръце.

Бутално, балонно или лостово засмукване? Буталните помпи за кърма са евтини, изцеждат бързо, но не са много щадящи гърдите, така че не са подходящи за първите дни след раждането, когато зърната са прекалено чувствителни.

Помпите с балон работят чрез притискане на балон и са полезни за стимулиране на лактацията и при проблеми с разранени зърна. Лостовите помпи са най-нежните от ръчните модели.

  • По-ниска покупна цена

  • Чудесни за случайно напомпване

  • Не толкова нежни

  • Използването им може да бъде по-трудно физически

Параметри

Размер и тегло Ръчните помпи за кърма обикновено са малки по размер и тегло. Теглото им обикновено е между 200 и 400 g. Електрическите уреди са малко по-тежки.

Всмукателно налягане и скорост При някои помпи за кърма можете да регулирате интензивността на вакуума, скоростта на засмукване и дори програмата за стимулация. Колкото повече опции предлага една помпа за кърма, толкова по-добре. Всяка жена има нужда от специфичен режим. Добре оборудваните модели могат да предложат до 9 нива на интензивност на вакуума.

Обем Обемът показва броя на милилитрите във флакона, доставен с помпата за кърма. Обикновено варира от 80 до 260 ml. Най-често срещаните бутилки са 125-150 мл.

Аксесоари

Помпите за кърма обикновено се предлагат с аксесоари, които могат да бъдат закупени за повечето модели. В този случай трябва предварително да се провери съвместимостта с помпата за кърма.

Чашки за гърди За да работи правилно помпата за кърма е важно да изберете правилния размер чашка. Твърде малки или твърде стегнати чашки могат да повредят зърното, така че потърсете помпи за кърма, които предлагат различни размери приставки.

Размери на чашката S - 21 мм М - 24 мм L - 27 мм XL - 30 мм XXL - 36 мм

Зърната могат да бъдат с различни размери, така че за сигурност измерете и двете. Размерът на зърното може да се промени по време на кърмене и изцеждане, затова приставката за зърното може да се наложи да се смени след време. Някои помпи за кърма предлагат няколко аксесоара в основния пакет, при други трябва да закупите аксесоара отделно.

Резервни бутилки Бутилките с мляко винаги са полезни. Особено ще ги оцените, ако искате да запазите млякото във фризера за по-дълго време. Моля, обърнете внимание, че бутилките трябва да са съвместими с помпата за кърма. Някои производители предлагат и еднократни стерилни бутилки с различен обем (80-260 ml).

Често задавани въпроси

Двустранните, двустепенни помпи за кърма са най-бързи. Когато изцеждате от двете гърди едновременно, ще спестите 50% от времето и ще увеличите събирането на мляко. С ръчна помпа за кърма можете да изцедите една гърда за 15-20 минути.

Преди изпомпване седнете удобно, подгответе всичко необходимо, за да не се налага да се изправяте. В идеалния случай, за да стимулирате производството на мляко, е добре бебето да е близо до Вас, да го виждате. Ръчната стимулация също помага. Нежният масаж на гърдите насърчава кърменето и отделянето на мляко.

Свържете правилния размер чашка към помпата за кърма. Поставете зърното в тунела на чашката. Зърното трябва да се движи свободно в тунела, без триене. Задайте удобен вакуум с електрическа помпа за кърма и започнете първата фаза на стимулация. Това трябва да е бързо засмукване, което задейства рефлекса на изтласкване и увеличава потока на млякото. След това вакуумът (изсмукването) трябва да се освободи за няколко секунди, за да може млякото да тече свободно.

След това помпата преминава във фаза на засмукване 2, по време на която млякото се изпомпва по-дълбоко. Някои електрически помпи за кърма превключват между фазите автоматично, докато други трябва да правят това ръчно. Комбинацията от фази на стимулация и сукане имитира сукането на бебето и подобрява производството и потока на мляко. Когато помпате на ръка с монофазна помпа, опитайте се да имитирате фазите на стимулиране и засмукване. Ръчното изпомпване отнема 15-30 минути.

Изпомпвайте млякото равномерно от двете гърди на всеки 3 часа. Ако искате да насърчите кърменето, можете да правите това по-често.

Кърмата не трябва да се съхранява в хладилник повече от 24 часа. Температурата трябва да бъде между 2 и 4 °C. Напишете датата и часа на контейнера, за да знаете откога е млякото.

Ако искате да съхранявате млякото за по-дълго време, замразете го. Млякото ще издържи 1-3 месеца във фризера. Напишете датата и часа на контейнера, за да знаете винаги от колко време е млякото, което съхранявате. След това го използвайте, започвайки от най-старото.

Разтопете млякото бавно. Оставете да се разтопи около 24 часа. В хладилник при 4°C, за 2-3 часа на стайна температура или в хладка вода до максимум 37°C. Разбъркайте съдържанието на съда с бавни кръгови движения, за да разтворите втвърдената млечна мазнина, преди да извадите необходимото количество.

Затоплете млякото до телесна температура преди хранене в топла водна баня, или в специален нагревател. Загряването не трябва да продължава повече от 20 минути. Използвайте загрятото мляко в рамките на 4 часа.

Ако не използвате размразената кърма веднага, съхранявайте я в хладилник и я използвайте в рамките на 24 часа.

Не. Не замразявайте повторно размразеното мляко и никога не го претопляйте в микровълнова фурна.